fbpx
🎄 Od 23. 12. do 7. 1. 2024 bude čistiareň zatvorená
🎄 Od 23. 12. do 7. 1. 2024 bude čistiareň zatvorená

6 dôvodov, prečo zvoliť hĺbkové čistenie kobercov

Obsah článku

Hĺbkové čistenie kobercov

Upratovanie je dôležitým procesom, ktorý pomáha zlepšiť kvalitu života v domácnosti. Počas rôznych ročných období sa do domácnosti dostáva veľa nečistôt a baktérií, ktoré môžu byť škodlivé pre zdravie obyvateľov. Upratovanie pomáha odstrániť tieto nečistoty a zlepšiť celkovú hygienu a zdravie v domácnosti.

jarne upratovanie

Zahrnutie koberca do upratovania je veľmi dôležité, pretože koberce môžu byť hniezdami baktérií, prachu a alergénov, ktoré sa hromadia v ich vláknach. Prach a nečistoty, ktoré sa ukladajú v kobercoch, môžu byť škodlivé pre zdravie obyvateľov domácnosti, najmä pre alergikov alebo osoby s respiračnými problémami. Koberec môže tiež uchovávať pachy a nepríjemné zápachy, čo môže mať negatívny vplyv na kvalitu vzduchu v miestnosti.

Hĺbkové čistenie koberca by malo byť pravidelnou súčasťou údržby každého domova. Niektorí sa možno obávajú nákladov, no v dlhodobom horizonte sa oplatí investovať do kvalitného čistenia. V tomto článku vám prinášame 6 dôvodov, prečo začleniť hĺbkové čistenie koberca.

Prečo zvoliť hĺbkové čistenie koberca?

Zlepšuje kvalitu ovzdušia

Koberce akumulujú veľké množstvo prachu, plesní a iných alergénov, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy. Hĺbkové čistenie koberca pomáha odstrániť tieto škodlivé látky a zlepšuje kvalitu ovzdušia v dome. Pre alergikov a osoby so zdravotnými problémami je toto veľmi dôležité.

Odstránenie nečistôt a nepríjemných pachov

Bežné vysávanie koberca neodstráni všetky nečistoty, ktoré sa nahromadia v hĺbke vlákien. Hĺbkové čistenie koberca využíva špeciálne technológie a prístroje, ktoré dokážu odstrániť nečistoty, ako sú napríklad škvrny od vína alebo kávy, zvieracie chlpy, zvyšky jedla a podobne.

Koberce tiež môžu absorbovať rôzne pachy z domácnosti, ako sú napríklad pachy z kuchyne alebo zvieraťa. Hĺbkové čistenie koberca používa špeciálne prostriedky a technológie, ktoré dokážu účinne odstrániť tieto pachy a zlepšiť kvalitu vzduchu v miestnosti.

Predlžuje životnosť koberca

Hĺbkové čistenie koberca môže byť na prvý pohľad nákladné, ale v dlhodobom horizonte môže priniesť úsporu peňazí. Koberce sú dôležitou súčasťou interiéru a ich náhrada môže byť finančne náročná. Pravidelné hĺbkové čistenie koberca môže predĺžiť jeho životnosť a zachovať jeho vzhľad a farbu. Okrem toho, čistý koberec môže byť menej náročný na údržbu.

ako vycistit koberec

Zlepšuje celkový dojem z interiéru

Čistý koberec dodáva miestnosti príjemnú atmosféru a zlepšuje celkový dojem z interiéru. Ak si necháte koberce pravidelne hĺbkovo čistiť, udržíte si domov vo výbornej kondícii a zvýšite jeho hodnotu.

Bezpečnosť pre deti a seniorov

Deti a zvieratá sa v interiéroch často hrnú na koberce. Hĺbkové čistenie koberca môže pomôcť odstrániť baktérie a plesne, ktoré by mohli byť škodlivé pre ich zdravie. Zlepšená kvalita vzduchu v interiéri tiež môže pomôcť znižovať riziko alergií a respiračných chorôb u detí a starších ľudí.

Okrem toho, hĺbkové čistenie koberca môže pomôcť zlepšiť vzhľad koberca a znižovať riziko nebezpečných nehôd v dôsledku poškodenia koberca.

Rýchle a efektívne čistenie

Hĺbkové čistenie koberca môže byť vykonané pomocou špecializovaných strojov, ktoré sú schopné efektívne čistiť a odstraňovať nečistoty z koberca. Tento proces je oveľa účinnejší a rýchlejší ako manuálne čistenie koberca, ktoré by mohlo trvať veľa hodín a nezaručiť úplné odstránenie nečistôt. 

Hĺbkové čistenie tiež uľahčuje udržiavanie čistoty kobercov v budúcnosti. Odstránením hĺbkových znečistení, škvŕn a zápachov sa zlepší celková kvalita koberca a zjednoduší jeho udržiavanie v čistote. Týmto spôsobom sa dá predchádzať prípadnému hromadeniu nečistôt, zlepšiť celkovú hygienu a zdravie domácnosti.

Ako prebieha hĺbkové čistenie kobercov?

Strojové čistenie koberca s kefami je jednou z najefektívnejších metód pre hĺbkové čistenie kobercov. Tento proces sa vykonáva pomocou špeciálne navrhnutého stroja s rotujúcimi kefami, ktoré prechádzajú cez vlákna koberca a odstraňujú nečistoty a špinu. Tento proces dokáže preniknúť do hĺbky kobercov, kde sa hromadia nečistoty, ktoré sú bežné v každej domácnosti.

Pri strojovom čistení koberca s kefami sa na koberce aplikuje čistiaca látka, ktorá pomáha odstrániť nečistoty a baktérie. Po aplikácii čistiacej látky stroj s kefami prejde kobercom, aby sa čistiaca látka dobre vmasírovala do vlákien koberca, čím uľahčí odstránenie nečistôt. Po dokončení tohto procesu sa koberce dôkladne vysajú a odstredia, aby sa odstránili zvyšky čistiacej látky. Koberce sa tak rýchlejšie vysušia.

cistenie koberca

Výhodou strojového čistenia kobercov s kefami je, že táto metóda nie je škodlivá pre koberce a zvyčajne sa dokáže vysporiadať s rôznymi druhmi nečistôt, vrátane škvŕn a zápachov. Táto metóda tiež pomáha kobercom vrátiť ich pôvodnú farbu a textúru, čím zlepšuje celkový vzhľad a hygienu domácnosti. Preto je strojové čistenie kobercov s kefami vhodnou voľbou pre každého, kto chce mať čisté a zdravé prostredie v svojej domácnosti.

Koľko stojí hĺbkové čistenie kobercov?

Náš interaktívny objednávací formulár vám pomôže s výpočtom ceny. Stačí zadať počet kobercov, ich typ a rozmer. Približnú cenu sa dozviete ešte pred samotnou objednávkou.

Vypočítajte si cenu, odošlite nezáväzný formulár a my vás budeme kontaktovať!

Marta Kohoutová
Zobraziť viac
Dnes som si vyzdvihla vyčistené koberce. Pani mi ich vydala ešte o 20 minút skôr ako bola otváracia doba! Neskutočné v dnešnej dobe. Výborné služby, pošlú aj SMS, veľká spokojnosť.
Andrej Maderka
Zobraziť viac
Veľmi spokojný. Koberec ktorý sme tepovali bol čistý ale zatuchol. Táto čistiareň ho nielen zbavila zápachu ale ho ešte viac vyčistila. (2,53m^2 za 32Eur) Viac sa oplatí ho dať sem vyčistit ako ho tepovať. Pred obchodom su dve prakovacie miesta pre zákazníkov. Skvelá telefonická komunikácia.
Tatiana Prigancova
Zobraziť viac
Takmer biely - svetlo krémový koberec bol zničený rozliatym atramentom - veľké atramentové fľaky mi odmietli vyčistiť vo všetkých bratislavských čistiarňach kobercov...ale pán šéf INPROKOM-u to zobral ako výzvu a už o pár dní mi odovzdal absolútne čistý nádherný koberec, ktorý vyzerá ako nový!!!
Peter Kokavec
Zobraziť viac
Odviezli, priviezli koberec, vyčistili a voní cely byt uz tretí den. Dakujeme pekne 😁👍
Vodička Ľuboš
Zobraziť viac
Parkovanie pre zakaznikov, dobra sluzba, pohodova obsluha
Maria Marcinova
Zobraziť viac
Vyborna praca, tiez pristup a informovanost obsluhy. Dakujem 😃
Hanzl Rasťo
Zobraziť viac
Super čistiareň, spokojnosť
Milan Reško
Zobraziť viac
Koberec Arte Espina po vycisteni ako novy.
Peter Boďa
Zobraziť viac
Boli sme spokojny , dali sme vycistit koberec a bol naozaj pekne vycisteny
Barbora
Zobraziť viac
Skvele vycistia koberec.mate ho suchy a krasne vonavy.staci ho len priniest a potom vyzdvihnut.
Predošlé
Ďalšie
čistiareň
čistiareň